pkn orlen
Portfel akcji dywidendowych - odsłona XVIII
article preview
Przez ostatnie dwa miesiące niewiele się działo w portfelu - skład oczywiście ten sam ale łączna stopa zwrotu wraz z dywidendami wzrosła do 23,2%. Jakie dywidendy wpadły w tym roku a na jaką jeszcze wciąż czekam?
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - XVI odłsona
article preview
Czas już na wakacyjną aktualizację portfela dywidendowego, prowadzonego z myślą o zabezpieczeniu emerytury czyli perspektywą kolejnych, minimum 27 lat.
czytaj dalej
Portfel akcji dywidendowych - XIII odsłona
article preview
Czas na podsumowanie ubiegłego roku w kontekście ultra długoterminowego portfela dywidendowego, założonego z myślą o zabezpieczeniu emerytury. Jak zachowały się moje spółki i ile wypłaciły dywidend oraz jakie kolejne kroki podejmę w tym roku - zapraszam do lektury XIII już odsłony mojego cyklu.
czytaj dalej
Spółki dywidendowe jako alternatywa lokat bankowych
article preview
Najlepsze roczne lokaty bankowe oferują co najwyżej 2,5%, jeśli nie mają jakiś dodatkowych uwarunkowań. Jak w takich czasach oszczędzać i przede wszystkim, zabezpieczyć się przed inflacją?
czytaj dalej
Dlaczego trzymam spółki Skarbu Państwa w portfelu dywidendowym?
article preview
Wiele kontrowersji wzbudza prowadzony przeze mnie portfel spółek dywidendowych, w ramach akcji "Oszczędzaj na emeryturę" - zainwestowałem w spółki z udziałem Skarbu Państwa z myślą o czerpaniu systematycznych przychodów z dywidend, wybitnie długoterminowo (na min. 30 lat). Dlaczego wciąż "upieram" się przy tych spółkach i trzymam je w moim emerytalnym portfelu? Na to i kilka innych pytań odpowiadam w kolejnym nagraniu dla Inwestorzy.tv.
czytaj dalej