Komentarze giełdowe
Apple - aktualizacja wykresu
article preview
W lutym, na dwa dni przed Walentynkami, pisałem o tym, że warto kupować jabłka :-) Od tego czasu "jabol" wzrósł o 28% - czas zatem na zaktualizowanie wykresu i kolejną prognozę, gdyż kurs znalazł się w bardzo ciekawym miejscu.
czytaj dalej
Dobre dane z Chin
article preview
Dzisiaj poznaliśmy kluczowe dane makroekonomiczne z Chin. Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o 8,8% (poprzednio 8,7%), co było zgodne z oczekiwaniami, natomiast sprzedaż detaliczna wzrosła o 12,5% (poprzednio 11,9%),
czytaj dalej
Rovese - analiza spółki
article preview
Kolejna analiza, którą Państwu przedstawiam dotyczy grupy kapitałowej Rovese S.A., którą tworzą firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją artykułów służących do wyposażenia łazienek – firmy Cersanit i Opoczno.
czytaj dalej
Cel: 20 milionów w 2042
article preview
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak będzie wyglądało Twoje życie za 30 lat? Czy napisałeś sobie jakiś, przynajmniej przybliżony plan, gdzie byś chciał być i kim byś chciał być w 2044 roku? Ja taki swój osobisty, do tej pory głęboko skryty plan napisałem już dwa lata temu w 2012 - w roku w którym świat miał się skończyć.
czytaj dalej
5 rad Warrena Buffetta dla inwestorów
article preview
Jestem świeżo po lekturze fragmentu najnowszego listu do akcjonariuszy Berkshire Hathaway napisanego przez słynnego Warrena Buffetta. Udziela w nim pięciu fantastycznych rad inwestorom, które są uniwersalne i przyczyniły się do jego własnego, wieloletniego sukcesu.
czytaj dalej