TOP 15 Poland - ranking polskich spółek giełdowych
Za nami sezon wyników polskich spółek za I kwartał 2016 - ze spółek, które monitorujemy w ramach rankingu TOP 15 nie zawiodła nas żadna - wymieniliśmy jednak dwie z nich na naszym zdaniem bardziej obiecujące spółki, które pokazały bardzo dobre wyniki. Zapoznaj się z naszym rankingiem TOP 15 Poland, który prowadzimy już od 3 lat a selekcjonujemy najlepsze spółki od 5 lat.

Poniżej zachowanie najlepszych spółek z naszych rankingów od początku ich publikowania w takiej formie czyli od 5 kwietnia 2013.

TOP 3 - portfel złożony z 3 spółek, które typowaliśmy na pierwszych trzech pozycjach w kolejnych rankingach (1-3)

TOP 5 - jak wyżej ale 5 spółek (pozycje 1-5)

TOP 7 i TOP 10 - analogicznie

Wyniki portfeli po 3 latach:

TOP 3  +151%

TOP 5  +156%

TOP 7  +135%

TOP 10  +108%

W tym samym czasie indeks WIG wzrósł o symboliczne 2,66%

Publiczny portfel SPT (Spółki Prowzrostowe Tygodnia) zyskał w tym samym czasie 42%

Widać, że kursy najlepszych spółek zostały dość brutalnie zgwałcone w zeszłym roku, ale po wylizaniu ran, od początku tego roku systematycznie odrabiają straty i obecne poziomy można potraktować jako okazję inwestycjną. Pomimo tego, ktoś kto 3 lata temu zainwestował w najlepsze 5 spółek z kolejnych rankingów 30 000 zł, ma w tej chwili ponad 75 tysięcy złotych (zarobiłby 45 koła)

Już w środę 25.05.2016 odbędzie się premiera najnowszego raportu z raningiem 15 najlepszych naszym zdaniem, polskich spółek po wynikach za I kwartał 2016. Raport będzie dostępny w pierwszej kolejności dla aktywnych Subskrybentów, czyli osób które wykupiły abonamant na codzienne komentarze giełdowe i dostęp do moch dwóch portfeli inwestycyjnych. Publiczna sprzedaż rozpocznie się dopiero tydzień później czyli 01.06.2016. 

Osoby zainteresowane zakupem mojej usługi (ABONAMENT ROCZNY NA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE), mogą zapoznać się ze szczegółami oferty po wejściu w poniższy link:

CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO EKIPY LONGTERM.PL I OTRZYMAĆ NAJNOWSZY RAPORT W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI JUŻ W ŚRODĘ <LINK>

Jakie korzyści uzyskuje się dzięki rocznemu abonamentowi:

1) KAŻDY KOLEJNY RAPORT Z RANKINGIEM TOP 15 POLAND GRATIS! 

Bezpośrednio po zakupie abonamentu, otrzymujesz ostatni raport (obecnie dostępny jest ranking TOP15 POLAND po wynikach za cały 2015) oraz każdy kolejny gratis aż do wygaśnięcia abonamentu. Innymi słowy w cenie 380 zł otrzymujesz aż 5 raportów wartych 120 zł każdy - cena zwraca się zatem z nawiązką w samych raportach! Płacisz 380 zł a otrzymujesz w ciągu roku produkty towarzyszące o wartości 600 zł! 

Przykładowo jeśli kupisz dzisiaj (22.05.2016) to:

-otrzymujesz jeszcze dzisiaj ostatni raport z rankingiem TOP15 POLAND po wynikach za cały 2015 rok, 

-25.05 otrzymasz kolejny raport z rankingiem TOP15 POLAND po wynikach za I kw. 2016, 

-pod koniec sierpnia/początek września otrzymasz raport z rankingiem po pierwszym półroczu 2016

-pod koniec listopada otrzymasz raport z rankingiem za III kw. 2016

-pod koniec marca przyszłego roku otrzymasz raport po wynikach za cały 2016  rok.

2) CODZIENNE KOMENTARZE I DOSTĘP DO MOICH DWÓCH PORTFELI INWESTYCYJNYCH 

W ramach usługi przez rok czasu wysyłbym do Ciebie mój komentarz po każdej sesji giełdowej oraz pokazywał aktualny skład moich dwóch portfeli inwestycyjnych:

-Portfel długoterminowy stabilnego wzrostu - transakcji dokonuje stosunkowo rzadko i skupiony jestem na najsilniejszych fundamentalnie spółkach z naszego rynku - znajdują się w nim spółki z czołówki rankingu. 

-Portfel agresywny inwestor - transakcji dokonuje dosyć często i staram się aby zawsze znajdywała się przynajmniej jedna spółka lub maksymalnie trzy propozycje na osiągnięcie szybkiego, kilkunasto- kilkudziesięco procentowego zysku w czasie maksymalnie 20 sesji giełdowych. Jeśli pozycja nie spełnia zakładanych oczekiwań, to oczywiście zamykam ją wcześniej. Obowiązuje przy tym nadrzędna zasada ochrony kapitału i na pojedyńczej transakcji spekulacyjnej nie mogę stracić więcej niż 1,5-maksymalnie 2% kapitału (stop loss obowiązuje zawsze!). 

3) DOSTĘP DO FORUM VIP 

Dopstęp do forum VIP to świetna użyteczność dla osób, które chcą zadać pytanie podczas sesji lub zapoznać się z typami inwestycyjnymi pozostałych forumowiczów. Na forum pisze kilku bardzo doświadczonych inwestorów, którzy co pewien czas dzielą się swoimi typami inwestycyjnymi, niekoniecznie związanymi z moimi rankingami. Jest nawet jeden naprawdę przedni spec od rynku NewConnect. Inwestorzy toczą merytoryczną, kulturalną dyskusję a żadne pytania, nawet te najgłupsze nie pozostają nigdy bez odpowiedzi. 

4) CODZIENNE ODCZYTY WSKAŹNIKA "BAROMETR INWESTORA" 

Każdego dnia podaje dwukrotnie odczyty mojego autorskiego wskaźnika prawdopodobieństwa wzrostów czyli "BAROMETRU INWESTORA", który w porę otrzega przed załamaniem rynku oraz z wyprzedzeniem informuje o nadchodzących wzrostach na polskiej giełdzie. W zależności od jego odczytów przyjmuje określone postawy - DEFENSYWNĄ, NEUTRALNĄ lub OFENSYWNĄ i w oparciu o mój system zwiększam lub zmniejszam swoje zaangażowanie w akcje. Jest to zatem bardzo przydatne narzędzie wspomagające zarządzanie kapitałem. 

DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZISIAJ I OTRZYMAJ OSTATNI RAPORT GRATIS ORAZ NAJNOWSZY RAPORT JUŻ  25.05 - W PRZEDPREMIEROWEJ WYSYŁCE DLA SUBSKRYBENTÓW! 

<link>: ABONAMENT NA CODZIENNE KOMENTARZE GIEŁDOWE I DOSTĘP DO PORTFELA DŁUGOTERMINOWEGO 650x292_2 (1)

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Witam szukam i niemoge znalezdz tych 15TOP spolek a drugie pytanie czemu z opznieniem przychodza raporty z rynkuPROSZE O POMOC

odpowiedz

Przeglądałem wykresy giełd światowych. Wszyscy idą na all time high - Węgry, Rosja, nawet produkcje typu Estonia. Tylko Polska jest dołowana przez nie wiem kogo.

Ja akumuluję akcje pod WHP.

odpowiedz

Powinniśmy się cieszyć Adamie, że u nas ceny są wciąż nisko, przez co nasze stopy zwrotu przez kolejne lata będą wyższe. Najwyraźniej Polska jest jeszcze w fazie akumulacji przez wielki kapitał a zważywszy na sowite dywidendy jakie płacą polskie spólki temu kapitałowi niespecjalnie zależy na pompowaniu cen w górę - oni chcą najwyraźniej czerpać zyski z dywidend i reinwestować je potem ponownie w te same akcje po niskich cenach. Oczywiście małe i średnie pod tę grę nie podlegają i będą stabilnie rosły.

odpowiedz

Ktoś wam płaci za wypisywanie takich głupot? Moja emerytura, twoja emerytura oraz emerytury wielu ludzi zależą od stanu giełdy. Ja do tego mam fundusze oraz akcje.

Co komu po krachu? Wszyscy stracą. No, może niektórzy powiedzą: "miałem rację od 10 lat trąbiąc o krachu".

Będzie dobrze, świat idzie do przodu. Pracuj, rozwijaj swoje kompetencje i akumuluj dobre spółki.

odpowiedz

Briju pięknie jedzie

odpowiedz

Witam

Chciałbym przypomnieć sobie 15 najlepszych spółek......i nigdzie nie mogę ich znależć???

odpowiedz

Witaj Albercie! Co do tego że pomyliłeś się w sprawie wskaźników CAPE to spoko oko, każdy może się pomylić, ale mam nadzieję że zauważyłeś już tylko minimalny potencjał do wzrostów. Rynki są przegrzane, w dodatku ciągłe drukowanie mamony nie wróży najlepiej. Ty od 2014 głosisz teorię wielkiej hossy, ja z kolei od dłuższego czasu marudzę i narzekam wieszcząc raczej wielką bessę. Z uwagi na fakt że jesteśmy inwestorami chciałbym żeby hossa trwała wiecznie, ale wg mnie rollercoaster dopiero zaczyna zjeżdżać szybciutko w dół...

A z innej beczki : jak myślisz, jak długo będziemy jeszcze mieli do czynienia z zażynaniem spółek energetycznych typu JSW, Enea czy PGE ?

odpowiedz

Witaj Felku, Polska obecnie jest 4-tym najtańszym rynkiem na świecie pod względem wskaźnika CAPE a pod względem stopy dywidendy na 6. miejscu na planecie. Ktoś kto twierdzi, że nasz rynek jest w tej chwili drogi powinien zostać przebadany metodami medycznymi Dlatego też uważam, że nawet w przypadku, odpukać w niemalowane, jakiegoś nieoczekiwanego krachu w USA u nas spadki będę już bardzo ograniczone i będą stanowiły pokoleniową okazję.  Ja jestem optymistą, ale jeśli uważasz inaczej Felku, to ja jestem ostatnią osobą, które by chciała Ciebie namawiać do inwestowania, a wręcz przeciwnie - uważam, że jeśli kłóci się to z Twoją oceną sytuacji, nastawieniem, to powinieneś jak najszybciej wycofać swoje pieniądze z giełdy. Pozdrawiam serdecznie

odpowiedz

Heja! Wszystko się zgadza odnośnie "ceny" polskiej giełdy, ale jeżeli chodzi o przegrzanie w USA to zostanę przy swoim - wg mnie amerykańskie rynki mają bardzo ograniczony potencjał wzrostu. Większość mamony zabrałem już z giełdy, zostawiłem sobie tylko 4 spółki, tak symbolicznie ;) 

odpowiedz
Odpowiedź do Felek  z dnia 24.05.2016 08:29

zgadzam się - jesli chodzi o USA to maksymalny upside oceniam na ok. 30% i to by było na tyle na tej hossie ale to dobrze, bo kapitał może w końcu przypłynie wtedy zza Oceanu do nas

odpowiedz

Mówiłeś, że taka dobra spółka ATT. To co się stało, że się zesrało? Znów się pomyliłeś...

odpowiedz

Ja tak mówiłem? Być może kiedyś  tak wspominałem, ale nie znajdowała ona sie od kilku lat w moim rankingu ani obecnie też nie znajduje. Pozdrawiam.

odpowiedz

To czemu chwalisz, jak nie masz tej spółki? Tak dla zmylenia przeciwnika?  

odpowiedz
Odpowiedź do Jarek  z dnia 23.05.2016 14:07

Ktoś się pyta czy dobra spółka to ja odpowiadam. Wciąż uważam, że to dobra spółka, ale ja osobiście nie zainwestowałem ze względu na niepewność wobec decyzji głównego akcjonariusza - zdaje się, że ogłosili że w tym roku nie będzie dywidendy.

odpowiedz
Odpowiedź do Albert  z dnia 23.05.2016 21:38

Oczywiście że dobra tylko kwestia ceny ,przez cały 2015 była w trendzie wzrostowym.

odpowiedz