Statystyki portfela SPT 2015
Ubiegły rok był bardzo wymagający dla polskich inwestorów - indeks WIG stracił prawie 10% a WIG20 prawie 20% - lepiej poradziły sobie małe i średnie spółki, na które w zdecydowanej większości stawiałem w ramach swojego autorskiego portfela SPT (Spółki Prowzrostowe Tygodnia). Jaki wynik uzyskał portfel w 2015 roku i jak wyglądają zyski w rozbiciu na poszczególne transakcje oraz ich statystyki?

W 2015 roku w ramach publicznego portfela SPT dokonałem 16 transakcji zamkniętych (akcje były sprzedane i zysk "zaksięgowany") oraz 3 niezamknięte, które przeszły na pierwszy tydzień nowego roku (2016), dlatego przyjmuję, że łącznie było 19 transakcji.

Poniżej wyniki każdej zawartej transakcji w 2015 roku:

 

STATYSTYKI PORTFELA:

Średni wynik na zyskownej transakcji:  13,38%

Średnia wynik na stratnej transakcji:  -6,05% 

Średni wynik dla każdej transakcji (wszystkich 19): 3,15%

RR (Risk/Reward ratio) czyli stosunek zysku/straty = 2,21

Skuteczność wejść (ile okazało się zyskownych): 9/19 47,3%

Średni okres inwestycji dla pojedynczej spółki: 7 tygodni

Ilość zyskownych tygodni w stosunku do wszystkich: 31/52 59,6%

Najdłuższa seria wzrostowych tygodni: 4 (dwukrotnie)

Najdłuższa seria spadowych tygodni: 3

Najwyższy zysk tygodniowy: 7,98%

Najwyższa strata tygodniowa:  -7,55% (nie stosuje SL)

Średni zysk w tygodniu zyskownym: 2,13%

Średnia strata w tygodniu stratnym: -2,29%

Średni zysk tygodniowy: 0,34%

ZYSK BEZ PROWIZJI:  7345,74 ZŁ

PROWIZJE (OD WSZYSTKICH TRANSAKCJI KUPNA I SPRZEDAŻY):  953,28 ZŁ

ZYSK PO ODJĘCIU PROWIZJI:  6392,46 ZŁ

 

CAŁKOWITY ZYSK PORTFELA: 17,88%

CAŁKOWITY ZYSK PORTFELA PO UWZGLĘDNIENIU PROWIZJI (0,39% OD TRANSKACJI KUPNA I SPRZEDAŻY): 15,56%

 

WYRES PERFORMANCU PORTFELA SPT OD POCZĄTKU ISTNIENIA 22.06.2012  WPORÓWNANIU Z INDEKSEM WIG (kliknij aby powiększyć):

 

 

Kolejne odcinki cyklu SPÓŁKI PROWZROSTOWE TYGODNIA można znaleźć tutaj <LINK> - co weekend publikuje aktualny skład portfela:

OBSERWUJ PORTFEL SPÓŁEK PROWZROSTOWYCH TYGODNIA <LINK>.

 Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Email: kontakt@longterm.pl 

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Panie Albercie

Pogubił się Pan w swojej strategii pisze Pan...."nie inwestuje w spółki z udziałem SP, nie inwestuje w WIG20 i nie inwestuje w "wynalazki"  a Pana portfel dywidendowy to czy nie spółki z udziałem SP. Co do Pana portfela dywidowego to coś Pan zamilkłeś kupowałeś Pan do niego akcje 3-raszy droższe jak obecnie a teraz Pan nie robisz żadnych ruchów. Czekasz Pan na większą promocję czy też tego portfela już Pan nie posiadasz. Liczę na odpowiedz.

Cumel

odpowiedz

Witam, bardzo dobrze, że Pan się o to zapytał - w tym portfelu SPT stosuję zupełnię inną strategię niż w portfelu dywidendowym "emerytalnym". W tym drugim inwestuje tylko i wyłącznie w spółki z udziałem SP i cały czas sukcesywnie dokupuje i będę to robił przez kolejne przynajmniej 28 lat. Portfel ma się dobrze i jestem zadowolony z wypłaconych, wysokich dywidend względem ceny zakupu (PKO również jak wiadomo wypłaci).

odpowiedz

Bój się Boga, Albert. Jak mogłeś na Kruku stracić? To spółka emerytalna jak Coca Cola.

odpowiedz

Albert pewnie nabył kruka dużo wczesniej jeszcze poniżej 70zl ,przynajmniej ja tak zrobiłem od paru miesiecy nie był dl mnie tematem n inwestycje długoterminową ale owszem był poniżej 70zł ,wiele tych typów z portfela publicznego jest w niezbyt dogodnym momencie do rozpoczęcia inwestycji dlugoterminowej no może global cosmed ale to mała spółeczka to moje prywatne zdanie.Zastanawiał bym sie nad lotosem ze względu na stworzenie mega grupy z pkn więc mam go na celowniku zobaczymy jak namiesz poor and kit ze swoim rankingiem i jak tanio uda sie dokupić przyszłościowe walorki :-)

odpowiedz

Nie mogą przysłać PITa z tego DB normalnie pocztą, tylko przez dziadoski InPost, i tak będę szukał co roku gdzieś po sklepach tego listu zostawionego, bo kurier nie zastał mnie w domu znowu... A niech zbankrutuje ten Integer w cholerę, nic dziwnego że akcje śmiecia spadają!

odpowiedz

Gratulacje Albert

ja siedzę od pół roku na gotówie i w mieszkaniach na wynajem ale widze że promujesz cały czas wzrosty

Powodzenia

odpowiedz

a gdzie portfel glowny?

odpowiedz

Sylwku, jeśli chodzi Ci o portfel dla Subskrybentów, to omówiłem jego wyniki równie szczegółowo w artykłach VIP w strefie premium portalu.

odpowiedz