Ranking najlepszych spółek z GPW - można zarobić 30% rocznie i więcej!
Kiedy rozpoczynaliśmy publikację naszych rankingów nawet nie śniliśmy o takich stopach zwrotu, jakie osiągnęliśmy przez ostatnie ponad 4 lata! Skuteczna selekcja sprawiła, że pomimo wielu przeszkód po drodze i niekorzystnych wydarzeń jak bankructwo Grecji, demontaż OFE, wojna na Ukrainie, krach w Chinach i Brexit, udało nam się pobić rynek o kilka długości :-) sprawdź jak tego dokonaliśmy.

Od kwietnia 2013 roku publikujemy nasze raporty TOP 15 Poland, w formie rankingów,  najlepszych według nas spółek z całej GPW.

Ponizej wykresy portfeli opartych na naszych typach inwestycyjnych z kolejnych raportów TOP 15 Poland na koniec czerwca (do 30.06.2017):

Na powyższym wykresie widać, że z teoretycznych, początkowych 30 tys. zł zainwestowanych 05.04.2013 roku można było zrobić ponad 170 tys. zł do dzisiaj. Warto zauważyć, że były to czasy dość burzliwe i po drodze mieliśmy demontaż OFE, aneksję Krymu przez Rosję, krach w Chinach, wprowadzenie podatku bankowego i Brexit. Wyobraźmy sobie co będzie w najbliższych miesiącach i latach, podczas dobrej koniunktury, która wyraźnie już wróciła na nasz rynek

Czym są portfele TOP 3, TOP 5, TOP 7, TOP 10?

TOP 3 to portfel złożony z 3 spółek z pierwszych trzech pozycji z ostatniego rankingu TOP 15 Poland.

TOP 5 to jest portfel TOP 3, uzupełniony o spółki z miejsc 4 i 5.

TOP 7 to portfel TOP 5 uzupełniony o miejca 6 i 7.

TOP 10 to portfel TOP 7, uzupełniony o miejca 8, 9 i 10 czyli po prostu pierwsza dziesiątka

Poniżej podajemy szczegółowe wyniki poszczególnych portfeli od 05.04.2013 do końca czerwca 30.06.2017 (4 lata i dwa miesiące):

TOP 3      +471,4%  (średniorocznie +50,9%)

TOP 5      +332,4% (średniorocznie +41,3%)

TOP 7      +283,6% (średniorocznie +37,3%)

TOP 10    +231,3% (średniorocznie +32,7%)

W tym samym czasie szeroki indeks warszawskiej giełdy - WIG zyskał tylko 36,8% co dało zaledwie 7,7% średniorocznie. Jeśli ktoś traktuje taki wynik jako satysfakcjonujący to ten artykuł nie jest dla niego

Poniżej ciekawe zestawienie gotówkowe wyników naszych portfeli (ile miałbyś pieniędzy gdybyś zainwestował początkowo 30 000 zł - bez uwzględnienia podatku i prowizji):

Jak widać, jeśli zainwestowałbyś 30 000 zł od początku portfela TOP3 to na koniec czerwca miałbyś 171 423 zł

A poniżej zestawienie wyników rocznych czyli jak to wyglądało w kolejnych latach kalendarzowych (YTD = year to date czyli od początku roku):


OK a jak się te portfele zachowywały ostatnio - w tym roku z miesiąca na miesiąc?

Jak widać nasze portfele nie są bez skazy (przecież nawet Cindy Crawford miała "ten pieprzyk" ) ale utrzymanie zyskowności w każdym pojedynczym miesiącu graniczy wręcz z cudem i nie powinno to nikogo dziwić. Mieliśmy spadki wartości wszystkich portfeli w kwietniu, ale już w maju nastąpiło odbicie, które trwa do teraz

Jest już dostępny nasz najnowszy, 22-wszy raport TOP 15 POland!

Zamów swój raport TOP 15 Poland już TERAZ <<LINK>>

Dzięki temu opracowaniu będziesz mógł nie tylko zapoznać się z absolutnie topowymi spółkami z polskiej giełdy ale poznasz również nasze metody selekcji i będziesz mógł wykorzystać to później w  samodzielnym inwestowaniu. Z raportami TOP 15 Poland inwestowanie staje się proste i mało czasochłonne

UWAGA: Subskrybenci Longterm.pl otrzymali ten raport już 19.06 całkowicie gratis (w ramach abonamentu <<LINK>>!). Zachęcam zatem do przystąpienia do naszej społeczności - wtedy ten raport jest bonusowy!

Polecam serdecznie.

Z inwestorskim pozdrowieniem, 

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

Witam,

Mam takie (być może głupie) pytanie. Raport, który można kupić, jest za pierwszy kwartał 2017 roku. W tym momencie mamy już 4 kwartał. Nasuwa się więc pytanie - czy to oznacza że nie zaktualizowałeś treści strony i dokonując płatności dostanę wyniki po 3 kwartale? Czy też raport jest robiony raz do roku?

Plus oczywiście, kiedy wyjdzie następny taki raport (a więc najbardziej aktualny)

Pozdrawiam

odpowiedz

Pytania do kanału inwestorzy.tv:

1. Jaki jest Twoje nastawienie do banku PKO B.P. Kiedyś był to dla mnie bank post-komunistyczny, z przerostem zatrudnienia i konserwatywnymi zasadami. Dzisiaj widzę, że to podejście konserwatywne się opłąciło, a bank wcale nie jest zacofany, są aplikacje na telefon, płatności BLIK itp. czego nie ma konkurencja. Ba, bank będzie testował stanowiska samoobługowe. Inwestycja w ten bank możę być hitem nadchodzących lat wśród banków.

2. Jakie jest Twoje podejście inwestycyjne do firm, których głównymi aktywami jest know-how jak np. debiutujący BITEVIL, Snapchat Inc. itp. czy nawet CD Projekt, tutaj jak wśród firm z innych branż różnorodność zwrotu z inwestycji poraża.

odpowiedz

dzięki za pytania. z przyjemnością odpowiem w kolejnym nagraniu po lipcowej przerwie pozdrawiam

odpowiedz

To zasadnicza kwestia. Jestem zainteresowany zakupem.

Publikujesz liste 15 najlepszych według Ciebie spółek i w chwili publikacji je numerujesz?

To oznacza, że top 3 w chwili publikacji jest identyczna z top 3 po roku?

 

odpowiedz

Tak oczywiście numerujemy i rozpatrujemy zachowanie kursów spółek ex ante a nigdy ex post! To znaczy że jeśli najnowszy ranking opublikowany został 19.06 to TOP3 to jest portfel w którego skład wchodzą spółki 1,2 i 3 z tegoż rankingu i taki pozostaje aż do publikacji kolejnego rankingu (kolejny ukaże się w połowie września po wynikach za II kwartał 2017). Pozdrawiam

odpowiedz

Podbijam pytanie

odpowiedz

Dane historyczne nigdy nie gwarantują osiągnięcia podobnych rezultatów w przyszłości

 

odpowiedz

A jaka jest stopa zwrotu za ten okres dla całego TOP15 ? Bo o tym w artykule ani słowa a przecież raport jest dla 15 spółek a nie 3 czy 10.

odpowiedz

Zapewne trochę niższa niż dla TOP 10. Nie sprawdzamy stopy zwrotu dla 15 spółek, uważamy że 10 walorów w portfelu jest wystarczającą ilością. Nadmierna dywersyfikacja obniża stopę zwrotu z portfela oraz powoduje mniejsze zainteresowanie posiadanymi spółkami.
Posiadając tak szeroki portfel zaczynamy funkcjonować jak fundusz, a wyniki są zbliżone do stóp zwrotu osiąganych przez cały rynek (indeks).  

odpowiedz

Odpowiedz nieco wymijajaca. 

Czy w rankingu spółki są ponunerowane?

 

odpowiedz
Odpowiedź do Rynner83  z dnia 09.07.2017 19:02

Oczywiście że tak - jak można by było mówić o rankingu gdyby spółki nie były ponumerowane?

odpowiedz