Jaki rachunek inwestycyjny otworzyć? Który polecam?
Po ostatnim webinarze byłem w wielkim szoku, że tak wiele osób pytało o to gdzie otworzyć rachunek inwestycyjny i który konkretnie polecam. Zostałem dosłownie zasypany pytaniami na maila od początkujących (na webinar zapisało się ponad 300 osób!) ale i od osób, które mają gdzieś rachunek i chcieliby zmienić. Wychodzę zatem naprzeciw zapotrzebowaniu i odpowiadam na pytanie, polecając najlepszy według mnie rachunek inwestycyjny w Polsce.

 

Polecam konto maklerskie DM BOŚ z którego sam korzystam i mogę z czystym sumieniem polecić - poniżej link do rejestracji:

Otwieram darmowy rachunek inwestycyjny w DM BOŚ <<LINK>> 

Po założeniu podstawowego można otworzyć sobie tam też darmowe IKE i IKZE - też polecam!

Dzięki tym kontom można uzyskać gigantyczną optymalizację podatkową - na IKE nie płaci się w ogóle podatku jeśli nie wypłaci kasy przed osiągnięciem 60 roku życia a w przypadku IKZE całość rocznej wpłaty (5115 zł) można odliczyć sobie od podatku czyli oszczędzasz 920 zł jak jesteś w pierwszym progu podatkowym a 971 zł jak jesteś na 19% I tak każdego roku aż do emeryturki

Porównanie IKE i IKZE poniżej:

źródło: http://bossafx.pl/edukacja/IKE/IKZE/porownanie/

Należy najpierw otworzyć konto podstawowe a następnie już bez ponownego podpisywania papierów można otworzyć sobie wyżej wymienione konta IKE i IKZE - można mieć obydwa a Ci z Was, którzy są w związkach małżeńskim mogą dodatkowo otwierać dodatkowe rachunki na żonę lub męża

Aby otworzyć darmowe konto w DM BOŚ (Bossa.pl) należy wejść w poniższy link i wypełnić formularze rejestracyjny (dalej postępować zgodnie z intrukcjami na stronie bossa.pl):

Otwieram darmowy rachunek inwestycyjny w DM BOŚ <<LINK>> 

Jest to mój link afiliacyjny, dzięki któremu za każde nowo otwarte konto na którym nowy klient wygeneruje przynajmniej 1000 zł obrotu, otrzymam wynagrodzenie, które w żadnym wypadku nie wpływa na wysokość prowizji jakie płacisz. Otwierając konto w DM BOŚ, które osobiście posiadam i polecam, wspierasz mnie jako niezależnego analityka.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości służę pomocą na forum pod tym artykułem lub mailowo, ewentualnie via portale społecznościowe (FB/TT) - kontakt poniżej.

Z inwestorskim pozdrowieniem,

Albert „Longterm” Rokicki

Twój Niezależny Analityk Rynków Finansowych

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Email: kontakt@longterm.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

"w przypadku IKZE całość rocznej wpłaty (5115 zł) można odliczyć sobie od podatku"

wiem że dalej jest napisane "czyli oszczędzasz 920 zł [...]", ale pierwsza część zdania nie jest prawdziwa. Na tego rodzaju blogu wypadało by trzymać sie pewnych standardów. Odliczenie od dochodu to nie odliczenie od podatku.

odpowiedz

zgadzam sie że jest to błąd logiczny ale tak się po prostu zwykło mawiać i to weszło niejako do mowy potocznej - odliczenie od podatku a powinno być "zmniejszenie podstawy opodatkowania". Pełna zgoda i muszę to zmienić.

odpowiedz

Czesc,

A ja uwazam ze naklepszy rachunek ma Ing. Sa dwa do wyboru za 0 zl i wtedy 0.32% za zakup/sprzedaz lub za 10 zl i wtedy 0.16%. Super aplikacja do obslugi na smartfon.

odpowiedz

Skoro są to tak zieloni inwestorzy, którzy nie potrafią samodzielnie wybrać rachunku inwestycyjnego to lepiej dla nich będzie go nie otwierać i wybrać ale samodzielnie fundusz inwestycyjny.

Będą biorąc z nich średnią i zdrowsi i bardziej zarobieni albo i mniej stratni.

odpowiedz

A moim zdanien ten rachunek juz beznadziejny. Interfejs tragiczny, prowizja wysoka. Ogolnie nie polecam. 

odpowiedz

Ale prowizja od zlecen jest wysoka, o ile dobrze pwiętam 0,38%

odpowiedz

Niedawno była niższa, do jakiegoś tam niewysokiego limitu obrotu, ale chyba już to zlikwidowali. Przy takich opłatach, naprawdę ciężko uznać tę opcję za najlepszą, bo mają najsłabszy interfejs.

odpowiedz

Albercie, jakie masz 3 spółki prospadkowe, ciągle te same?

odpowiedz

Też korzystam z DM BOŚ i również polecam każdemu zainteresowanemu, prosty interfejs,
przez rok z hakiem używania nigdy nie zdarzyła mi się awaria.

odpowiedz

Witam,

Zapomniał Pan dopisac, ze za każde założone przez te linki konto otrzymuje Pan profity od BOŚ.

Pozdrawiam

odpowiedz

to chyba oczywiste że nie robię tego za darmo

odpowiedz

Jednak miło byłoby to napisać.

odpowiedz
Odpowiedź do Paweł  z dnia 11.12.2017 23:15

Albert daje ci wskazówki żebyś miał lepiej w życiu a ty jeszcze wypominasz jakieś nieistotne szczegóły??? Mało rzczy Albert robi za darmo dla nas?? A ty chodzisz do swojej pracy za darmo czy dostajesz wypłatę?  Powiem tak bez przesadyzmu. 

Panie Albercie chciałem przy okazji serdecznie podziękować Panu za wszystko co Pan robi, za merytorykę jaką Pan nam/mi przekazuje. Dużo się dzięki Panu dowiedziałem i nauczyłem. 

odpowiedz
Odpowiedź do Paweł  z dnia 02.08.2017 22:04

faktycznie macie rację i stwierdziłem, że wręcz powininem to zrobić - tak więc uczynię. Dopiszę że pobieram wynagrodzenie za otwarcie każdego konta. Pozdrawiam

odpowiedz
Odpowiedź do Albert  z dnia 03.08.2017 11:36

a może udałoby sie Panu wynegocjować z BOŚ promocyjną stawkę od transakcji dla nowych klientów korzystających z Pana linku? ;-)

Wszystkie 3 strony by na tym skorzystały

odpowiedz