Cel: 20 milionów w 2042 roku z giełdy akcji
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak będzie wyglądało Twoje życie za 30 lat? Czy napisałeś sobie jakiś, przynajmniej przybliżony plan, gdzie byś chciał być i kim byś chciał być w 2048 roku? Ja taki swój osobisty, początkowo głęboko skryty plan, napisałem już 6 lat temu w 2012 - w roku w którym świat miał się skończyć.

Był czerwiec 2012 roku - za pół roku świat miał ulec Apokalipsie i wszyscy mieliśmy zginać. Kryzys grecki nabierał tempa i wielu wieszczyło upadek Strefy Euro, a w dalszej perspektywie również i Unii Europejskiej. W grudniu 2012 roku jak wiemy nic się nie wydarzyło - świat w styczniu 2013 kręcił się dalej i dziś Ziemia wciąż okrąża słońce z tą samą regularnością z jaką czyniła to od milionów lat. Jednak uważam, że w tym samym grudniu 2012 roku, poziom światowego optymizmu osiągnął absolutne dno. Ludzie zwątpili w jakąkolwiek poprawę światowej gospodarki i uwierzyli, że kryzys stał się stanem permanentnym i już nigdy nie będzie się im żyło lepiej.   To właśnie wtedy, na kilka miesięcy przed zapowiadanym "końcem świata" ja napisałem swój osobisty plan 30-letni, po czym przeniosłem  bloga na własną stronę internetową Longterm.pl i rozpoczynałem prowadzenie swojego publicznego portfela spółek prowzrostowych z misją edukacji polskiego społeczeństwa w zakresie inwestowania na giełdzie.

Ujawniłem również  wtedy cel - mój autorski portfel ma za zadanie osiągnięcie kwoty 20 milionów z początkowej kwoty 30 000 zł, z jaką startowałem w czerwcu 2012 roku. Z pozoru wydaje się to wręcz nieosiągalne, gdyż łączny zysk musiałby wynieść aż 66 666% czyli kapitał musiałby być zwiększony o ponad 666 razy, ale aby to osiągnąć wystarczy uzyskiwać średnioroczną stopę zwrotu na poziomie nie niższym niż 24,203%. Na tym polega właśnie potęga procentu składanego działającego w długim terminie. Jeśli co roku będę reinwestował moje środki i notował zakładaną średnioroczną stopę zwrotu wynoszącą ponad 24,203%, to w czerwcu 2042 roku będę mógł pochwalić się ponad 20 milionami złotych na rachunku. 

Niemożliwe? Cóż - czas pokaże ale jedno jest pewne - ten czas 24 lat i tak minie, bez względu czy mi się powiedzie czy nie.  Pomyślmy właśnie przez moment jak szybko upływa czas. Jak odległe kiedyś terminy czy daty mijają wręcz niepostrzeżenie. Każdy z nas pamięta zapewne ataki na World Trade Center 11 września 2001. roku. We wrześniu tego roku minie 17-ta rocznica tego wydarzenia! Ktoś kto zacząłby grę na giełdzie z 30 000 zł w roku 2001, zakładając że osiągałby te 24,203% rocznego zysku, to za kilka miesięcy w 17-tą rocznicę prowadzenia portfela miałby już ponad 1,194 mln zł! Ponad milion sto dziewięćdziesiąt tysięcy zł po 17 latach z zaledwie 30 tys kapitału początkowego! 

Ktoś powie - tak ale przecież wtedy, zaraz po atakach 11 września, w mediach pisano i mówiono o nadchodzącej III Wojnie Światowej i przytaczano liczne przepowiednie, mówiące że będzie to najgorsza z wojen. Jeśli jednak wtedy na absolutnym dnie paniki inwestor nie zrezygnował, to mógł wziąć udział w niesamowitej hossie na małych i średnich spółkach w latach 2003-2007, podczas której ich indeks MWIg40 wzrósł o ponad 500 procent a wybrane spółki zyskały nawet po kilka tysięcy procent. Spółka LPP zyskała od czasu zamachów 11 września 2001 roku aż 17 600% (jest warta 175 razy więcej!), spółka Wawel zyskała 6900%, Forte 2200%, Getin 800% itd.  Nawet spółka o bardzo dużej kapitalizacji jak KGHM od tamtych czasów zyskała 1900%!

Przed świętami wielkanocnymi 2014 roku media obiegła wieść, że Robert Lewandowski kupił sobie nowy samochód - jest to Ferrrari F12 Berlinetta - prędkość max: 340 km/h przyspieszenie 0-100 km/h: 3,1 s. przyspieszenie 0-200 km/h: 8,5 s. silnik: 6,3 l V12 Włoskie cacko kosztuje 1,1 mln zł.

zdjęcie: http://www.ferrari.com  Ferrari F12 Berlinetta cena: 1,1 mln zł.

W sumie co to dla "Lewego", który zarabia w Bundeslidze nawet 11 mln euro rocznie? To dla niego nic wielkiego ale ktoś, kto uzyskiwał od 11 września 2001 roku średnioroczny zysk 24,203%, już teraz czyli w 2018 roku, miałby na koncie tyle, ile warta jest ta Ferrarka (i to startując z "marnymi" 30 tysiącami!).   

Prowadzę mój portfel już 6 rok od czerwca 2012 roku i poniżej podaję wyniki, jakie udało się osiągnąć na bardzo wymagającym, polskim rynku. 

Być może celu 20 milionów nie osiągnę ale kilka Ferrari Berlinettek wpadnie po drodze.

Obecnie (stan na 05.06.2018), łącznie po pięciu latach i 48 tygodniach i 2 dniach od początku prowadzenia portfela (22.06.2012), inwestycje przyniosły 164,12% zysku (wraz z dywidendami, bez reinwestowania). W tym samym czasie referencyjny WIG zyskał 44,05%.

Pierwsza edycja 2012/2013 (pełny rok) zakończyła się wynikiem 24,7%

Druga edycja 2013/2014  (pełny rok) zakończyła się zyskiem 24,53%

Trzecia edycja 2014/2015 (pełny rok) zakończyła się zyskiem 7,77%

Czwarta edycja 2015/2016 (pełny rok) zakończyła się stratą  0,17%

Piąta edycja 2016/2017 (pełny rok) zakończyła się zyskiem 43,22%.

Obecnie po 48 tygodniach i 2 dniach szóstej edycji portfel zyskuje +61,24% wobec spadku WIG o 3,16%.

Fakt, że udało mi się nieźle zarabiać na bardzo wymagającym rynku (WIG stracił ponad 3%) jest dla mnie jeszcze większą satysfakcją i potwierdzeniem skuteczności mojego systemu inwestycyjnego. Obecnie mam jednak ponad 90 tys. zł kapitału i cel 20 mln zł za 24 lata jest całkowicie realny - powiem więcej, po ostatnich sukcesach uważam go za cel minimum

Poniżej mała ciekawostka - porównanie zachowania portfela SPT (czerwona linia) z indeksem WIG (niebieska linia) od początku prowadzenia portfela (22.06.2012):

 

A tak wygląda performance od początku 2013 roku (startując od wyjściowych 30 000 zł):

 

LINK do cyklu artykułów z cotygodniowymi aktualizacjami portfela SPT (spółki prowzrostowe tygodnia) za ostatnie 6 lat znajdziesz tutaj:

Spółki prowzrostowe tygodnia - archiwum publiczne <<LINK>>

Dołącz do mnie w mojej drodze do tego ambitnego celu odległego o ponad 24 lata i obserwuj moje cotygodniowe zmagania z rynkiem.  Nie podejmowałem się go bynajmniej dlatego że jest to cel łatwy do osiągnięcia – wręcz przeciwnie, wymaga wielkiego samozaparcia, wytrwałości i determinacji.

UWAGA: Dostęp do portfela SPT począwszy od przyszłego tygodnia czyli od poniedziałku 11.06.2018 będą mieli bezpłatnie tylko Subskrybenci Longterm.pl czyli osoby posiadajace wykupiony, aktywny abonament.

Można zamówić dostęp do subskrypcji portfela SPT w ramach abonamentu Longterm - oprócz tego otrzymasz codzienne aktualizacje mojego długoterminowego portfela inwestycyjnego, dostęp do forum VIP oraz wszystkich archiwalnych artykułów i webinarów w strefie premium!

Zamów roczny abonament Longterm <<LINK>>

W każdej chwili może zrezygnować z subskrypcji portfela SPT pisząc do mnie mejla na albert@longterm.pl lub kontakt@longterm.pl

Z inwestorskim pozdrowieniem, 

Albert "Longterm" Rokicki

Email: kontakt@longterm.pl

Kanał Youtube: www.youtube.com/user/alrokas

Fanpage na Facebooku: www.facebook.com/longtermblog

Twitter: https://twitter.com/Longterm44

Treści przedstawione w powyższej publikacji są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie niniejszych treści, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszych treści. Inwestowanie na giełdzie przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia wiąże się z ryzykiem utraty nawet całego kapitału!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone są *

może byś uzupełnił kolejne lata jak Ci szło Albert co? bardzo jestem ciekaw

odpowiedz

Albert, mam pytanie dot.spółek SPT, czy tylko 30 tysiącami obracasz w tym portfelu, a nadwyżki dodajesz do siebie i to ma Ci wygenerować 20 baniek za pinad 20 lat? Popraw mnie proszę jeśli coś pomieszałem.

odpowiedz

Panie Albercie

Czy można zaktualizować podane wyżej dane? 

odpowiedz

Szanowny Panie Albercie,

w którym miejscu na forum VIP są teraz aktualizacje SPT. Codzienne aktualizacje do pobrania widzę, ale SPT za nic na świecie nie mogę zlokalizować.

Z bardzo początkująco inwestorskim pozdrowieniem,

Katarzyna

odpowiedz

Witam, proszę o kontakt mejlowy. Pozdrawiam

odpowiedz

Od ponad roku nie było aktualizacji danych we wpisie.

Możemy prosić o update wyników?

odpowiedz

Od czerwca 2018 portfel jest dostępny tylko dla Subskrybentów Longterm. Proszę o kontakt mejlowy: albert@longterm.pl

odpowiedz

Rozumiem, że składy portfeli są pilne strzeżone przed darmowym okiem, ale samym wykresem wyników chyba można się pochwalić - jeśli jest czym, to nawet reklama z tego wyjdzie.

odpowiedz

Panie Albercie, po 10 latach inwestowania w portfel SPT osiągnie pan kwotę około 210 tyś. To nam daje po 70 tyś na akcje jednej spółki,  które trzeba kupić na początku każdego tygodnia. Już w tym momencie widzimy, że z racji na ograniczoną płynność pewnych spółek kupić (ani potem sprzedać) łatwo się nie da. Problem będzie rósł wraz ze wzrostem kapitału. Pod koniec trwania pańskiego programu nie byłby Pan w stanie kupić niektórych  spółek, które kupuje Pan dzisiaj, bo kwota przeznaczona na zakup będzie znacznie przekraczać dzienne obroty na danej spółce. To zawęzi Panu możliwość doboru walorów i może bardzo utrudnić realizację planu. Dobrze kombinuję? Przewidział Pan to?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

odpowiedz

Może Pan wytłumaczyć jakim cudem z procentu składanego na ~25% na 30 lat chodzi 25mln skoro przy obliczeniach moich wraz z kosztem podtaku 19% wychodzi około 6mln https://zapodaj.net/ad59c81d4b749.jpg.html

odpowiedz

Pewnie obrót prowadzi przez spółkę zarejestrowaną w HK

odpowiedz

Wykupiłem miesięczny abonament, zapłaciłem przelewem bankowym ze swojego konta (potwierdzenie wysłałem na adres e-mail), a nie mam jeszcze dostępu do portfela SPT.

 

Proszę o informację

pozdrawiam

Wiesław Górny, ul. Nożownicza 1/7 50-119 Wrocław (wiesab@uni.wroc.pl)

tel. 506-360-070

 

 

 

odpowiedz

witam,

Dziękujemy za wpłatę -  jak tylko pieniądze się zaksięgują na naszym koncie wysyłamy raport z aktualizacją portfela. Przed chwilą sprawdzałem konto i nie ma jeszcze Pańskiej wpłaty.

Pozdrawiam

odpowiedz

Akurat będzie co do grobu włożyć. Za długo to wszystko trwa.

odpowiedz

Z moich wyliczeń wychodzi że już potroiłeś swój kapitał początkowy, i wynosi on teraz około 100tyś.Brawo! Jak mówię swojej Żonie że najpóźniej za 10 lat będziemy milionerami, to nie bierze mnie na poważnie, a wystarczy trochę matematyki na poziomie szkoły podstawowej.

odpowiedz

Gratuluję wyniku i życzę dalszych sukcesów!

Wkradla się  jednak pewna nieścisłość, bo zarówno w tym, jak i w poprzednim wpisie (dot. SPT), podano różne stopy zwrotu dla takiej samej liczby tygodni (48).

 

Pozdrawiam,

Iza

odpowiedz

witam, gratuluję spostrzegawczości - po prostu uwzględniłem 2 pierwsze dni tego tygodnia i stąd różnica w wynikach. Powinienem dodać że po 48 tygodniach i 2 dniach 49-tego

odpowiedz

Cześć, 

Czy po zakupie pełnego abonamentu też bedzie w zestawie dostęp do spółek z tego portfela?

Pozdrawiam

odpowiedz

Tak oczywiście.

odpowiedz

No i się stało. Jednak ten portfel był zdecydowanie za dobry, jak za darmochę.

odpowiedz

Witam

 

gratulacje wyniku.

Ja wiem że to trudne, (nie technicznie, ale z punktu widzenia psychiki) ale....

czy na wykresie mozna by było dodać teraz i uaktualniać w miarę publikacji planowany (zakłądany) na dany dzień kapitał. wtedy będziemy mogli jeszcze sobie obserwować jego odchyły w górę i w dół od planu.

 

 

odpowiedz

Bravo Albert ! Wkrotce spelni sie Twoje marzenie czyli wywiad na kanapie u Wojewodzkiego

odpowiedz

to jest pewnik nie tyle marzenie co przepowiednia która się według mnie spełni niebawem.

odpowiedz